3 Üniversiteye 66 Akademik Personel Alımı

0

Üç üniversite resmi gazete üzerinden bünyelerinde yer alan çeşitli birimlerinde görevlendirmek üzere toplam 66 akademik personel alacağını duyurdu.

Üniversiteler Resmi Gazete üzerinden yapılan ilama göre ihtiyaç duyulan birimleri için açık olan kadrolara

2547 sayılı Kanunun 23, 24 ve 26. maddeleri ile 12.06.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan kendi üniversitelerinin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönergesi asgari şartları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz Öğretim Üyeleri (Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi) alacaklar.

Akademik personel alımı yapacak olan üniversiteler, açık olan kadroları ve alınacak akademik personel sayısı şu şekilde.

Koç Üniversitesi: İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi ve Fen Fakültesi’nde görevlendirilmek üzere 1 Profesör, 2 Doçent, 4 Dr. Öğretim Üyesi.

Koç Üniversitesi başvuru şartları için tıklayın Koç Üniversitesi

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi: Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi’nde görevlendirilmek üzere, 2 Doçent, 9 Dr. Öğretim Üyesi

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Ünv. başvuru şartları için tıklayınAfyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi: Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mucur Meslek Yüksekokulu, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi, Sağlık Hizmetleri MYO, Sağlık Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Y.O., Teknik Bilimleri Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi, Ziraat Fakültesi’nde görevlendirmek üzere,13 Profesör, 10 Doçent, 25 Dr. Öğretim üyesi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi  başvuru şartları için tıklayın.Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi

Olmak üzere toplamda 66 akademik personel alınacak.

Bir yorum bırakın