Üniversiteler 280 Akademik Personel Alacak

0

7 farklı üniversite bünyelerinde yer alan çeşitli birimlerinde açık bulunan kadrolar için görevlendirilmek üzere Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlileri alacağını duyurdu.

Üniversitelerin akademik personeli alımı için vermiş oldukları ilama göre toplam 280 kadro açıkları bulunuyor.

Söz konusu işe alımlar için başvuruda bulunacak adayların devlet hizmetlerine girmek için gereki şartları taşımaları gerekmekte olup ayrıca yapılacak alımlarda 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 Sayılı Kanun ve ilgili Yönetmelik Esasları ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ”in ilgili hükümleri uygulanacak.

Adaylardan Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir.

Akademik personel alacağını duyuran üniversiteler, açık olan kadroları, alınacak akademisyen sayısı ile alım yapılacak birimler;

Avrasya Üniversitesi: Profesör 43, Doçent 46, Dr. Öğretim Üyesi 54, Öğretim Görevlisi 25, Araştırma Görevlisi 10 kişi olmak üzere toplam 178 kişi. Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi, Spor Bilimleri, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Odyoloji, Sosyal Hizmet, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Psikoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı,  Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Sağlık Hizmetleri MYO, Uygulamalı Bilimler YO, MYO, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik, Adalet, Sosyal Hizmetler, Grafik Tasarım, Bilgisayar Programcılığı, Lojistik, Mimari Restorasyon, Harita ve Kadastro, Özel Güvenlik ve Koruma birimlerinde görevlendirecek.

Detaylı bilgi için Avrasya Üniversitesi

İskenderun Teknik Üniversitesi: Yabancı Diller YO görevlendirilmek üzere Dr.Öğretim Üyesi 1 kişi

Detaylı bilgi için İskenderun Teknik Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi: 31 Öğretim Görevlisi, 2 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 33 kişi. Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri, Cerrahi Tıp Bilimleri, Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler, Rektörlük, İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik, Devlet Konservatuvarı Müzik, Sahne Sanatları, Yabancı Diller YO, Adana Meslek YO Makine ve Metal Teknolojileri, Abdi Sütçü Sağlık Hizmetleri MYO Sağlık Bakım Hizmetleri, Dişçilik Hizmetleri, Ceyhan MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri, Hukuk Fakültesi Özel Hukuk birimlerinde görevlendirilecek

Detaylı bilgi için Çukurova Üniversitesi

Bartın Üniversitesi: 1 Doçent, 2 Dr. Öğretim Üyesi, 5 Öğretim Görevlisi, 5 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 13 kişi.  Edebiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Rektörlük ‘ te görevlendirilecek.

Detaylı bilgi için Bartın Üniversitesi

Balıkesir Üniversitesi: 10 Öğretim Görevlisi, 9 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 19 kişi. Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bil., Dahili Tıp Bil., İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bil, İslam Tarihi ve Sanatları, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik, Savaştepe MYO Muhasebe ve Vergi, Bigadiç MYO Muhasebe ve Vergi, Veteriner Fak., Klinik Öncesi Bil., Beden Eğitimi Ve Spor YO Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğit. Ve Spor Eğit., Mimarlık Fakültesi, Necatibey Eğit. Fak., Fen-Edebiyat Fak. Psikoloji, Mühendislik Fak. İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinde görevlendirilecek,

Detaylı bilgi için Balıkesir Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi: 5 Profesör, 10 Doçent, 6 Dr. Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 21 kişi, Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri, Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik, Bilgisayar Ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği, Ortadoğu Enstitüsü Ortadoğu Çalışmaları, Adapazarı MYO, Elektronik Ve Otomasyon, Mülkiyet Koruma Ve Güvenlik bölümlerinde görevlendirilecek.

Detaylı bilgi için Sakarya Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi: 2 Profesör, 5 Dr. Öğretim Üyesi, 5 Öğretim Görevlisi, 3 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 15 kişi. Hukuk Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarım, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği birimlerinde görevlendirilecek.

Detaylı bilgi için Özyeğin Üniversitesi

 

 

 

 

Bir yorum bırakın