BİLSEM 2019 Öğretmen Atamaları Açıklandı

0

Öğretmenlerin bir süredir açıklanmasını beklediği 2019 BİLSEM atama sonuçları belli oldu. Sonuçlara nereden ulaşılır, BİLSEM’ in amacı nedir? Sizler için derledik.

Özel yetenekli öğrencilere yönelik eğitim verilen, Bilim ve Sanat Merkezlerinde görev yapacak öğretmenlerin atama sonuçlarının belli olacağı 2019 yılı BİLSEM sonuçları açıklanırken, sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı atama.meb.gov.tr adresi üzerinden erişime açıldı.

BİLSEM Hakkında Kısa Bilgiler

BİLSEM, örgün eğitim kurumlarına devam eden; genel zihinsel, görsel sanatlar, müzik gibi yetenek alanlarında özel yetenekli olan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim hizmeti vermek üzere açılan, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Eğitim Kurumlarıdır.

Aynı zamanda BİLSEM, ilkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır. Zorunlu eğitim dışında çeşitli programlarla öğrencilerin özel yeteneklerini geliştiren BİLSEM özel yetenekli, özellikle zekâ, yaratıcılık ve liderlik alanlarında yüksek kapasitesi olan ve bunun yanında özel akademik alanlarda yaşıtlarına göre yüksek seviyede performans gösteren öğrencileri tespit ederek, bu öğrencilere eğitim hayatları boyunca ekstra eğitim programlarıyla yardımcı olmak, onların kendilerini tanımalarını sağlamak, aynı zamanda gelecekte ülkemize katkı sağlayacak nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Bir yorum bırakın