Pegasus 17 Farklı Pozisyonda 1000 Personel Alacağını Duyurdu

0

1990 Yılından bu yana faaliyet gösteren Pegasus Hava Yolları yapmış olduğu duyuru ile personel alacağını açıkladı.

Pegasus Hava Yolları filosuna yeni uçak alımları planlarken buna paralel olarak artan personel ihtiyacı içinde 17 farklı pozisyonda alım yapacağını duyurdu.

Öncelikle yetiştirilmek üzere pilot adayı olmak üzere, Güç Sistemleri Mühendisi, Flight Dispatcher Trainees, Kıdemli Süreç ve İş Geliştirme Mühendisi, Uçak Sistemleri Mühendisi, Grup Satış Uzmanı, Uçuş ve Yer Eğitim Yöneticisi, Kıdemli Yer Ekipman Bakım Onarım Uzmanı, Ücretlendirme ve Yan Hakları Uzmanı, Muhasebe Destek Elemanı, İş Analisti, Kalite Mühendisi, Simülatör Teknisyeni, Misafir İlişkileri Ofis Destek Elemanı, Uçak Mühendisi, Mekanik Teknisyeni alımıyla ilgili de ilana çıktı.

Pegasus Hava Yollarının kendi internet sitesinde yapmış olduğu duyuruda yapılacak personel alımları ile ilgili bilgi ve başvuru şartları bulunmakla birlikte, iş başvuruları insan kaynakları başvurularının yapıldığı bir site aracılığı ile yapılabiliyor.

Yapılacak pilot alımlarında, pilot adaylarına verilecek eğitim maliyetleri, adaylar işe başladıkları ilk aydan itibaren maaş kesintisi ile tahsil edilecek.

Pilot adayı başvuru şartları şöyle

 • T.C vatandaşı olmak
 • En az lisans derecesi mezunu(örgün öğretim)
 • 1.1.1991 tarihi ve sonrası doğmuş olmak
 • Boy uzunluğunun 160-195 cm arasında ve Pegasus’ un belirlediği beden-kitle endeksine ve ölçütlere uygun olmak
 • Askerlik hizmetini tamamlamış veya 2 yıl tecilli(15 Mayıs 2021 ve sonrasına kadar tecilli olan)
 • Daha önce herhangi bir pilot eğitim programına katılmamış
 • Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmayan
 • Pilot olmak için izlenecek süreç şu şekilde

İş başvuru ilanının yayınlandığı site üzerinden online başvurusunu tamamlayan adaylar arasından asgari koşulları sağlayanlar sırası ile belge kontrolleri, boy-kilo ölçümü, genel yetenek sınavı, İngilizce testi, PESTA (Pegasus Skill Test for Aviation) testi ve Pegasus’ un belirlediği standartlardaki sağlık kontrolleri aşamasına davet edilecek. Her bir aday bir sonraki aşamaya dâhil olabilmesi için bir önceki aşamada belirlenen minimum koşullarını sağlaması gerekiyor.

Pegasus Pilot Yetiştirme Programında işe alım süreci şu aşamalardan oluşuyor

 1. Özgeçmiş ve Resmi Belge Beyan Etme (Online)
 2. Boy-Kilo Ölçümü ve Genel Yetenek Sınavı (Yerinde)
 3. İngilizce Sınav (Yerinde)
 4. PESTA Sınavı (Yerinde)
 5. Medikal Kontrol (Yerinde)
 6. Davranış Eğilimleri Değerlendirme Testi (Online)
 7. Kurul Mülakatı (Yerinde)

Pilot adaylarına uygulanan genel yetenek sınavını içeriği ise, sayısal yetenek, yönetsel aritmetik, mekanik ve genel yetenek konularında farklı sorgulamaları kapsamaktadır. Genel Yetenek Sınavında adayların 138 soruyu 77 dakika süresince yanıtlamaları beklenmektedir.

Bir yorum bırakın