2019 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

0

ÖSYM tarafından düzenlenen, yaklaşık 2,5 milyon öğrenciyi ilgilendiren Yüksek Öğretim Kurumları Sınav (YKS) sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm detaylar haberimizin devamında.

Milyonlarca öğrencinin katılımıyla Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) olmak üzere dün ve bugün yapılan oturumlarla gerçekleşen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında öğrencilerin gözü sonuçların ne zaman açıklanacağı sorusuna çevrilirken ÖSYM sınav takviminde sonuçların ne zaman açıklanacağı belli oldu.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak

Adayların dün girdiği Temel Yeterlilik Testi ve bugün girdiği Alan Yeterlilik Testi olmak üzere iki oturum şeklinde 15 – 16 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen YKS sonuçları 18 Temmuz 2019 Perşembe günü açıklanacak. Sonuçlar ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden görüntülenecek.

Sınavın Adı ve İçeriği Değiştirilmişti

2017 – 2018 Eğitim ve Öğretim yılında Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) adı verilen, iki aşamalı bir sınav siteminden oluşan üniversite giriş sınav sistemi değiştirilerek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adını alırken, aynı zamanda sınavdaki oturum sayısı, soru sayıları ve soruların branşlara göre dağılımları da değiştirilmişti. Değişen oturum sayıları ile birlikte artık öğrenciler Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testi (AYT) olmak üzere iki oturumdan oluşan sınava girmektedir.

Bir yorum bırakın