Bakan Soylu’ dan Flaş 3600 Ek Gösterge Açıklaması

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu bir programda son dönemlerin gündemden düşmeyen konularının başında gelen 3600 ek gösterge konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız seçimlerde neredeyse tüm partilerin seçim vaatleri arasında yer alan ve sık sık tartışma konusu olan 3600 ek gösterge hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu. Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin özellikle son 1 yıldır Meclis’te kabul edilmesini beklediği konu hakkında konuşan Bakan Soylu; bu konuda bir söz verildiğini, görüşlerinin net olduğunu, sadece bu çalışmanın zamanlamasını ortaya koymaya çalıştıklarını ifade etti.

Bakan Soylu’ nun Konuşmalarında Satırbaşları

Kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Bakan Soylu “Hem polislerimiz hem de 3600 ek göstergeyle ilgili diğer söz verilenler konusunda bizim tavrımız açık ve nettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da burada 24 Haziran seçimleri öncesinde vermiş olduğu bir söz var. 3600 ek gösterge, polislerimize de ve diğer gruplara da hemşiresi, aynı zamanda öğretmeni, imamı bu grupların tamamına da aynı şekilde verilecektir. Zamanlamasını ortaya koymaya çalışıyoruz. Zannediyorum önümüzdeki süreç içerisinde bu gerçekleşecek. Benim şahsi kanaatim, olacağı yönündedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin bu konuda sözü var. Bir seçim öncesi verilen bir taahhüttür ve bu taahhüt yerine getirilecektir. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın” açıklamasında bulundu.

Peki, 3600 Ek Gösterge İlk Ne Zaman Konuşulmaya Başlandı ?

3600 Ek gösterge ile ilgili ilk müjdeli haber 24 Mayıs 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara Spor Salonu’nda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısında verildi. Söz konusu toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP’nin seçim beyannamesi ile birlikte yaşanan adaletsizliği gidermek için polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3600’ e çıkaracaklarını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeyi duyurduğu açıklama şöyle:

“Değerli kardeşlerim önemli bir konuya geliyorum. Burayı hassas dinleyelim. Polis, öğretmen, hemşire, din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600’e çıkaracağız.”

Bir yorum bırakın