Öğrencilere Müjde Başkent’ te Su Faturaları İndirimli

0

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş öğrencilere verdiği sözü unutmadı. Belediyenin internet sitesinden yapılan duyuruya göre öğrenciler suyu yüzde 50 indirimli kullanacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da ailesinden ayrı okuyan öğrencilere müjde verdi.

Seçim döneminde verdiği bir sözünü daha tutan Başkan Yavaş, öğrenci evlerinde su ve atık su tarifelerinin yüzde 50 indirimli olacağını açıkladı. Bu kararın uygulanmasıyla evinden uzakta, ailesinin desteğiyle okuyan öğrencilerin bütçesine önemli bir katkı sağlanacak.

Su Faturaları Artık Yüzde 50 İndirimli Gelecek

Başkan Yavaş, “ASKİ Genel Müdürlüğünce ‘öğrenci evleri’ abone tipinin su ve atık su tarife bedelinin konutlara uygulanan bedelin yüzde 50 oranında indirimli olarak uygulanmasına” ilişkin Başkanlık yazısını Büyükşehir Belediye Meclis gündemine taşıdı.

Büyükşehir belediyesi meclis gündemine başkanlık yazısıyla taşınan karar mecliste kabul edildi

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilen karar sonucunda su faturalarına daha az ödeme yapacak olan öğrencilerin bu indirimden faydalanabilmesi için bazı koşulları taşıyor olması gerekiyor.

İndirimden Yararlanabilmek İçin Belirlenen Koşullar;

Ankara’da okuyan öğrencilerin bütçesine katkı sağlamak için uygulamaya konan bu karardan öğrencilerin faydalanabilmesi için bazı koşullar olduğunu belirten Başkan Yavaş koşulları şu şekilde sıraladı.

  • Öncelikle indirimden yararlanmak isteyen öğrencilerin;
  • Herhangi bir işte çalışmıyor olması gerekiyor,
  • Öğrenci okuldan mezun olduğunda veya herhangi bir nedenden dolayı okuldan ayrıldığında su aboneliğini kapatması gerekiyor,
  • Öğrenci ailesi ile birlikte yaşamıyor olacak ve son olarak ise
  • Her yıl öğrenci olduğuna dair belgesini ASKİ’ye verecek.

 

Bir yorum bırakın