TSE 13 Personel Alacak

0

Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılan duyuruda 13 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı belirtildi. TSE alım şartları ve detayları haberimizin devamında.

TSE tarafından yayınlanan ilan doğrultusunda kurumun Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 6 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 4 NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı ve 1 Veri Ambarı Uzmanı olarak toplamda 13 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri ve Sınav Şekli

Sözlü sınav yoluyla yapılacak olan alım için başvurular 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü başlayacak olup, 13 Temmuz Cumartesi günü sona erecek.  Adaylardan başvuru için 2018 KPSS puanı ile YDS puanı istenecek olmakla birlikte, 2018 KPSS P3 puanının yüzde 70’i ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30’unun toplamı esas alınacak.

Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak gerekmektedir.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekmektedir.

 

 

Bir yorum bırakın