Motorine 22 Kuruş Zam

0

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklama doğrultusunda motorinin pompa fiyatına 22 kuruş zam yapıldığı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde EPGİS tarafından yapılan açıklamada motorinin litre fiyatına 29 kuruş zam yapıldığı, bunun 22 kuruşunun pompa fiyatlarına yansıtılarak 7 kuruşunun ÖTV’den karşılanacağı belirtilmişti. Ancak EPGİS tarafından ilerleyen saatlerde yapılan açıklamada bu durum düzeltildi ve motorinin litre fiyatına yapılacak zammın 23 kuruş olduğu, bunun 22 kuruşunun pompa fiyatlarına yansıyacağı sadece 1 kuruşluk kısmın ÖTV’den karşılanacağı açıklandı.

Zam Sonrası 3 Büyük Şehirde Motorin Fiyatları

Yapılan zam sonrasında Ankara’da ortalama 6,30 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,52 lira olurken, İstanbul’da motorinin litresi 6,25 liradan 6,47 liraya, İzmir’de ise 6,31 liradan 6,53 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

EPGİS’ ten Düzeltme Mesajı

EPGİS’ ten ilk yapılan açıklama sonrasında bir düzeltme mesajı yayınlanarak “Motorinde Toplam zam Miktarı 23 kuruş olarak gerçekleşmiştir. Bu miktarın 22 kuruşu pompa fiyatlarına yansımış olup, 1 kuruşluk kısmı ÖTV’den karşılanmıştır. Yapılan bu hesaplama hatasından dolayı özür dileriz” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

Bir yorum bırakın