Pegasus Hava Yolları 150 Pilot Eğitimi

0

Son yılların gözde sektörlerinden biri olan havacılık sektörü ile bu sektörde artan pilotluk ihtiyaç ve talebi doğrultusunda Pegasus Hava Yolları 150 pilot adayına eğitim vermeye başlayacak.

Pegasus Hava Yolları daha önce seçilen 150 pilot adayına 2 yıllık eğitim verirken, seçilen ilk gruplar eğitimlerine başlamıştı. Süreç hakkında bilinmeyenleri açıklayan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane tüm eğitim süreçleri sonucunda başarılı olan adayların 2020 yılı içerisinde ikinci kaptan olarak görevlerine başlayacaklarını açıkladı. Son yıllarda havacılık sektöründeki gelişmelere dikkat çeken Genel Müdür Nane, Pegasusu dünyada söz sahibi olacak bir marka haline getirmek için çok çalışacaklarını ifade etti.

AA muhabiri tarafından kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane yapmış olduğu açıklamada İstanbul Havalimanı’nın çok kısa sürede 90 milyon yolcu kapasitesine ulaşması ve İstanbul’un yakın zamanda dev bir havayolu taşımacılığı şehrine dönüşmesinin beklendiğini ifade eden ederken, Pegasus Hava Yolları olarak Türk havacılık sektörünün dünyada parlayan bir yıldız haline gelmesi için çok çalışacaklarını söyledi.

Genel Müdür Nane aynı zamanda Türk havacılık sektörünün 2003 yılında alınan liberalleşme kararından sonra hızla geliştiğini anımsatarak “Havacılık sektörü 2003 yılında Türkiye ekonomisinin yalnızca yüzde 0,54’ünü kapsıyordu. Yeni oyuncuların pazara girmesiyle birlikte dünyada yüzde 5 olan sektörel büyüme hızı, yüzde 53’lük rekor bir gelişim gösterdi. Türkiye, 2006 yılının sonunda, uluslararası kuruluşların Türkiye’nin 2015 yılının sonunda ulaşmasını öngördüğü toplam trafik artışına ulaşmıştı” ifadelerine yer verdi.

 

Bir yorum bırakın