DPB Gazi, Gazi Yakını ve Şehit Yakını Atamalarını Gerçekleştirdi

0

Devlet Personel Başkanlığı yasaların tanımış olduğu hak neticesinde, atanma hakkı elde etmiş olan toplam 139 gazi, gazi yakınları ve şehit yakınlarının atamalarını noter huzurunda gerçekleştirdi. Ayrıntılar haberimizde.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hak sahibi olduğunu tespit ettiği ve Devlet Personel Başkanlığına bildirdiği 139 gazi, gazi yakınları ve şehit yakınlarının atamaları gerçekleştirildi. 94’ünün erkek ve 45’inin kadın olmak üzere toplamda 139 adayın ataması gerçekleştirilirken, atanma hakkını elde eden hak sahiplerinin atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ve öğrenim durumları dikkate alındı.

Atamalar Hangi Kadrolara Yapıldı

41 personel memur kadrosuna, 29 personel mühendis, mimar, hekim, grafiker, veteriner, öğretmen, çocuk eğiticisi, teknisyen, tekniker ve şehir plancısı kadrosuna, 64 personel hizmetli kadrosuna, 4 personel sürekli işçi kadrosuna atanırken, 1 personel büro hizmetleri kadrosuna atandı.

Yapılan Açıklama

Atama teklifleri E-uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşların;

110’u bakanlık ve bağlı kuruluşu,

28’i üniversite,

1’i kamu iktisadi teşebbüsü, olmak üzere toplam sayısı 43’tür.

İlgililer atama teklif sonuçlarına 28/06/2019 tarihi saat 17.00 itibariyle www.dpb.gov.tr adresinden ulaşabilirler.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

 

Bir yorum bırakın