Benzine 27 Kuruş Zam Geldi

0

Son günlerde ürün fiyatları ve Brent Petrolde yaşanan artışlar neticesinde benzinin litre fiyatına 27 kuruş zam geldi. Detaylar haberimizin devamında.

Geçtiğimiz hafta motorine gelen 22 kuruşluk zam sonrasında benzin fiyatlarında 20 kuruşluk zam beklentisi oluşmuş fakat bu zam gerçekleşmemişti. Ancak Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamada bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 27 kuruşluk zam yapılacağı belirtildi.

Zam ÖTV’den Karşılanacak Mı?

EPGİS’ in sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada benzine yapılan zam sonrasında  “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 02/07/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 27 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” ifadelerine yer verildi. Böylelikle benzine gelen zam sonrasında eşel mobil sistemi devreye girmeyecek olup, bu artış ÖTV tarafından karşılanmayacak ve gelen zam doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacak.

3 Büyükşehirde Benzin Fiyatları

Gelen zam sonrasında Ankara’da benzinin pompa fiyatı 6,89 liradan 7,16 liraya yükselecek olup, bu rakam İstanbul’da 6,81 liradan 7,08 liraya ve İzmir’de 6,88 liradan 7,15 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

 

Bir yorum bırakın