Benzine 11 Kuruş İndirim Yapıldı

0

Son günlerde akaryakıt fiyatlarına peş peşe gelen zamların ardından bu kez benzine 11 kuruşluk indirim yapıldı. Ayrıntılar haberimizin devamında.

Geçtiğimiz günlerde motorine ve benzine yapılan zamların ardından milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren haber Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) geldi. EPGİS tarafından yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin pompa fiyatında 11 kuruşluk indirime gidildi. Araç sahiplerini sevindiren asıl haber ise yapılan bu indirimin fiyatlara yansıyacağını açıklanması oldu.

Üç Büyük Şehirde Güncel Benzin Fiyatları

Benzinde yapılan 11 kuruşluk indirim sonrasında Ankara’da ortalama 7,16 liradan satılan benzinin litre fiyatı 7,05 liraya düşerken, benzinin litresi İstanbul’da 7,08 liradan 6,97 liraya, İzmir’de ise 7,15 liradan 7,04 liraya düşecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Eşel Mobil Sistemi Nedir

Ücretlilerin satın alma gücünü koruyabilmek için, ücretlerin enflasyondaki artışı dikkate alarak kendiliğinden ayarlanmasını mümkün kılan bir sistemdir. Böylece çalışanların ücret artışları için sözleşmelerle güncelleme yapmak yerine, ücret artışları otomatiğe bağlanmaktadır.

Ayrıca Son dönemde akaryakıt fiyatlarının döviz kurundaki oynaklık nedeniyle çok sık değişimini önlemek amacıyla, akaryakıt fiyatlarındaki artışların özel tüketim vergisinden otomatik bir şekilde karşılanması suretiyle karşılanarak akaryakıtın pompa fiyatının sabit kalmasını sağlamaya yönelik bir sistemdir.

 

Resim Gerd Altmann tarafından Pixabay‘a yüklendi

 

Bir yorum bırakın