Zenginlik İçin Okunacak Dualar

0

Bu duaya edenleri Allahü Teâlâ başkalarına muhtaç etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır.

Cuma namazından sonra kim:

الله يا جانييو ، أو حميدو ، أو موبيدو ، أو ميويدو ، أو رحيمو ، أو فودو. استمتع بيوم الهالايكي حاليًا مثل حراميكي وبي فضليك آمن ساكي. ”

Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu’îdü, yâ rahîymü, yâ vedûdü. Eğninî bi halâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke.

Derse Allahü Teala borcunu ödemesini ona müyesser kılar ve hiç bir kimseye muhtaç kılmaz. Bazıları der ki, bunlara her farz namazından sonra devam edeni Allahü Teala zengin kılıp kimseye muhtaç etmez.

Duanın Türkçe anlamı: Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtâc etme! Demektir.

Yine Peygamber Aleyhisselam’ dan rivayet edilmiştir. Buyuruyor ki:

“Kim ki Cuma namazından sonra yüz kez “Kul hüvellahü ehad” suresini okuyup yüz kere peygambere salat ü selam getirir ve sonra yetmiş kere

 

اَللّٰهُمَّ اكْفِن۪ي بِحَلَالِكَ عَنْ حَرَامِكَ وَأَغْنِن۪ي بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ

Allahümmekfinî bihalâlike an haramike ve ağninî bifadlike ammen sivâke.

Diye dua ederse üzerinden iki Cuma geçmeden Allah (cc) onu zengin kılar.

Bir rivayette ise “ Allahü teala onun otuz dünya ihtiyacı ve yetmiş ahiret ihtiyacı olmak üzere yüz ihtiyacını giderir” buyrulmuştur.

Duanın Türkçe anlamı: “Allah’ım! Rızkı helâlinden vererek beni harama düşürme ve bana ihsanını lutfeyle. Beni Senden başkalarına muhtaç eyleme.”

 

 

Bir yorum bırakın