YKS Giren Adaylar Dikkat! Sonuçlar Belli Oldu

0

Binlerce öğrenci ve ailelerinin merakla beklediği açıklama ÖSYM Başkanından geldi.

ÖSYM Başkanı Prf. Dr. Halis Aygün Twitter hesabından 15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılan 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) sonuçlarının belli olduğunu açıkladı.

ÖSYM Başkanı twitter hesabından yaptığı duyuruyla sınav değerlendirilmesinin yapılarak sonuçlarına OSYM nin resmi internet sayfasından ulaşılabileceğini belirtti.

Prf. Dr. Halis Aygün 15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılan 2019 YKS ile ilgili olarak twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada : “12 Şubat günü başvuruların alınmasıyla başlayan YKS-2019 süreci, 15-16 Haziran’da sınavların uygulanmasının ardından şu an itibarıyla sonuç açıklanması ile devam ediyor. Adaylarımız sonuçlarını ‘https://sonuc.osym.gov.tr’ sayfamızdan öğrenebilirler. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ederim.” İfadesini kullandı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) na giren adaylar, ‘https://sonuc.osym.gov.tr’  internet adresine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sınav sonuçlarını öğrenebilecekler.

 

Resim F1 Digitals tarafından Pixabay‘a yüklendi

 

 

Bir yorum bırakın