Geçim Sıkıntısında Okunacak Dua

0

Kötü bir olay yaşandığında ve ya geçim sıkıntısına girildiğinde okunması faydalı görülen dua.

Hz. Muhammed tarafından “Eğer ümmetim bu ayetle amel etseydi. Allah rızklarını ayaklarına getirirdi”  dediği rivayet edilen dua.

Geçim sıkıntısı veya bir felaket yaşayan kişinin her gün 1000 ke okuması öneriliyor. Eğer kişi 1000 kez okuyamazsa günlük 7, 11, 21, 41 ya da 101 kez okuması tavsiye ediliyor.

 

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا

 

وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرً

Bismillahhirrahmanirahıym

Ve men yettekıllâhe yec’al lehu mahracâ(mahracen).Ve yerzukhu min haysu lâ yahtesib(yahtesibu),ve men yetevekkel alâllâhi fe huve hasbuh(hasbuhu), innallâhe bâligu emrih(emrihî), kad cealallâhu li kulli şey’in kadrâ(kadren).

Anlamı:

Kim Allah Teala’ dan hakkıyla korkarsa yüce Allah onun için her türlü sıkıntıdan çıkış yolları yaratır ve onu hiç hesap etmediği, aklına gelmediği yerlerden rızıklandırır. Her kim ki Allah Teala’ ya hakkıyla tevekkül ederse, o kişiye Allah kafidir. Şüphesiz Allah emrini mutlaka yerine getirir. Yine Zat-ı Ecelli A’la, her şeyi bir ölçüye göre yaratmıştır.

Sıkıntılardan kurtulmak için okunacak zikir ise;

سُبْحَانَ اللَّهِ وَبِحَمْدِهِ، سُبْحَانَ اللَّهِ العَظِيمِ

Subhânallâhi ve Bihamdihi Subhânallâhi’l-Azîm

Anlamı:

Allâh’ı hamd ile tüm eksiklikten tenzih ederek tesbih ederim. Azîm olan Allâh’ı her türlü noksanlıklardan tenzih ederek tesbih ederim.

Bu zikri günde 100 defa okuyanın günahlarının affedileceğine, korku yaşayan çocuklarda etkili olduğuna, geçim sıkıntısı çekenlere evde, işte bereket getireceğine ve dileklerinin kabul edileceğine inanılır.

 

Resim chzaib tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın