KPSS Alan Bilgisi Soru ve Cevapları

0

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yapmış olduğu açıklamada KPSS Alan bilgisi soru ve cevaplarının erişime açıldığını duyurdu.

Yüzbinlerce adayın ter döktüğü ve sonuçlarını büyük bir heyecanla beklediği, geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günleri yapılan oturumlarla tamamlanan KPSS Alan Bilgisi sınavının soru ve cevapları ÖSYM’nin resmi internet sitesinde adayların erişimine açıldı.

ÖSYM’den Yapılan Duyuru

20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde uygulanan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Alan Bilgisi Testlerinin (Kamu Yönetim, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe, İstatistik) Temel Soru Kitapçıkları (her test için % 10) ile Cevap Anahtarları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Temmuz 2019 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

Bir yorum bırakın