Piknik İçin İdeal Alan: Beynam Ormanları

0

Yaz aylarının ülkemiz için ayrı bir yeri vardır. Ailecek yapılacak geziler, eğlenceli anlar, dostlarla etkinlikler çoğunlukla yaz aylarına saklanır. Bu ayların vazgeçilmez etkinliklerinden biri belki de en vazgeçilmeyeni pikniklerdir.

Ankara'da gezilecek,görülecek yerler

Kısa süreli de olsa şehir hayatının gürültüsünden, iş stresinden uzaklaşmak, enerji depolamak, tadına doyulmaz mangallarla mideleri şenlendirmek için piknik alanlarına gitmenin tatlı telaşı yaşanır her yaz. Ancak her zaman piknik öncesinde “Nereye gidelim?” sorusu akıllarda yer edinir, bir kararsızlık hâkim olur. Güzel vakit geçirmenin yollarından olan pikniği en iyi şekilde değerlendirmenin de anahtarıdır bu soru aynı zamanda. Bu soruya cevap olarak diyebiliriz ki Beynam Ormanları sizin biçilmiş kaftan!

Ankara’nın köklü ilçelerinden olan Bala’da yer alan Beynam Ormanları yaban hayatının devam ettiği koruma altında bir alan. Ormanlar içerisinde kurt, tilki, yaban domuzu, tavşan, keklik vb. hayvanlara rastlamak mümkün. Ayrıca söz konusu ekolojik ortamda şah kartal türüne de rastlamak büyük olasılıkla mümkün.

Ankara'da ormanlık alan

Doğa sporları için de ideal bir alan olan Beynam Ormanları, dağ bisikletçileri için de uygun şartları sağlamaktadır. Piknik alanlarını da içerisinde barındıran Beynam Ormanları, hafta sonu kaçamak yapmak isteyenler için eşsiz güzellikler sunuyor.

Beynam Ormanlarına Ankara- Konya karayoluna üzerinden ulaşmak mümkün olup, Ankara’ ya 40 kilometre, karayoluna 3 km mesafededir.

 

 

Bir yorum bırakın