Tüyap’tan İllüstratörlere 38. İstanbul Kitap Fuarı Öncesinde Duyuru

0

Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP yani Tüm Fuarcılık Yapım AŞ iş birliği ile düzenlenecek olan 38. Uluslararası Kitap Fuarında yayıncılar ve illüstratörler buluşacak. Bu profesyonel buluşmanın ilki geçen yıl gerçekleşmişti. Söz konusu etkinlikte çocuklar ve gençler için ürünler hazırlayan 32 yayınevi ve 66 illüstratör buluşma ve tanışma imkânı bulmuştu.

Bu yıl yine gerçekleşecek illüstratör-yayınevi buluşması 6 Kasım 2019’da olacak. Buluşmalarda illüstratörler, yayınevleri ile birebir görüşme yapabilecek, çalışmalarını tanıtabilecekler.
İllüstratörlerin söz konusu buluşma için 30 Ağustos 2019 tarihine kadar illüstratör katılım başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Form’a http://www.istanbulkitapfuari.com/illustrator-basvuru-formu linkinden ulaşılabilir. Formun istanbulkitapfuari@tuyap.com.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Katılım şartlarını sağlayan adaylarla iletişime geçilecektir.

6 Kasım 2019’da gerçekleşecek olan buluşmaya katılmak isteyen illüstratörlerin şu şartları sağlamaları beklenmektedir:

• 18 yaş üzerinde olmak
• E-posta ile iletilecek portfolyoda farklı çizim tarzlarını yansıtan en fazla 3 adet çizimin yer alması ve sunum dosyanın PDF formatında olması
• Yapılacak görüşmelerde geniş portfolyoların getirilmesi ve görüşme sırasında tabletten, bilgisayardan veya basılı olarak sunulması
• E-posta ile gönderilecek dosyaların boyutunun 20 MB’ı aşmaması

Resim Manfred Queisser tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın