3 Bin Kadın Personel Alımı Yapılacak

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu memleketi Trabzon’un Of Polis Merkez Amirliğini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Emniyet Müdürlüklerindeki güven masaları için 3 bin kadın personel alınacağını belirtti.

Binlerce kadın polis adayının merakla beklediği ve geçtiğimiz aylarda Emniyet Müdürlüklerinde kurulmaya başlanan güven masalarına kadın polis istihdamı sağlanmıştı. Ziyaret ettiği Of Polis Merkez Amirliğinde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Soylu kurulan güven masalarının vatandaşın sorularını yanıtlama ve vatandaşları doğru yönlendirme noktasında faydalı olduğunu ifade etti. Sınava giren 21 bin kadın polis adayından 3 bin kişinin alınacağını belirten Bakan Soylu, alınacak olan personellerin güven masalarında görevlendirileceğinin altını çizdi. Soylu ziyareti sırasında ayrıca polis, çarşı ve mahalle bekçileriyle de görüşmelerde bulundu.

İlçe Emniyet Müdür Vekili Gürkan Demirkan’dan bilgi alan Soylu, binada incelemelerde bulundu, çok amaçlı salonda bir süre masa tenisi oynadı. Daha sonra ilçe merkezine geçerek burada esnaflarla selamlaşan Bakan Soylu’ ya temasları sırasında Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Köprübaşı Kaymakamı Uğur Tutkan, Muğla’nın Milas İlçesi Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çapoğlu, AK Parti Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu ve diğer yetkililer eşlik etti.

 

Bir yorum bırakın