Otogaz Fiyatlarına İndirim

0

LPG’li araç sahiplerine müjdeli haber geldi. Otogaz’da indirim pompa fiyatlarına yansıyacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada otogaz fiyatına 22 kuruş indirim yapıldığı belirtildi. Böylece otogaz fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 22 kuruş indirim yapılacak. Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklik sebebiyle otogaza gelen indirim pompa fiyatlarına yansıyacak.

3 Büyükşehirde Otogaz Fiyatları

Yapılan indirim sonrasında İstanbul’da ortalama 3,56 liradan satılan LPG otogaz fiyatı 3,34 liraya düşecek. Ankara’da ortalama 3,67 liradan satılan LPG fiyatı 3,45 liraya düşecek. İzmir’de ise ortalama 3,59 liradan satılan otogaz fiyatı da 3,37 liradan satılacak.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Otogaza gelen indirim sonrasında milyonlarca dizel ve benzinli araç sahibi vatandaş da kullandıkları yakıt türlerine indirim yapılıp yapılmayacağı sorusuna cevap aramaya başlarken, gözler bu konuda EPGİS’ten herhangi bir açıklama yapılıp yapılmayacağına çevrildi.

Bir yorum bırakın