Memurlara Bayram Öncesinde Müjde

0

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde memurların merakla beklediği ve sorusuna cevap aradığı hususlardan biri olan maaşlar konusu netlik kazandı. Detaylar haberimizin devamında.

Memurların “maaşlar bayram öncesinde yatacak mı” sorusu cevap buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı sonrasına denk gelen memur maaşlarının 9 Ağustos Cuma günü yatırılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında “Kamu çalışanlarımızın bu ay Kurban Bayramı sonrasına denk gelen maaş ödemeleri bayram öncesinde, 9 Ağustos Cuma günü yapılacak. Tüm kamu çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Kurban Bayramımız şimdiden mübarek olsun” ifadelerine yer verdi.

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl alınan karar sonrasında milyonlarca emekli vatandaşımıza her yıl 2 dini bayramda 1000’er TL ikramiye verilmesi kararlaştırılmıştı. 2019’un ikinci bayramına yaklaştığımız şu günlerde en çok sorulan sorular arasında emeklilerin ikramiyelerini ne zaman alacağı yer almaktaydı. Yapılan açıklama neticesinde 8 – 9 Ağustos tarihlerinde emeklilerin ikramiyelerinin hesaplarına yatırılacağı belirtildi.

 

 

Bir yorum bırakın