5.İstanbul Fellowship Buluşmaları İçin Başvurular Alınıyor

0

Yurt içi ve yurt dışı yayımcıları buluşturan 5. İstanbul Fellowship başvuruları başladı.

İstanbul Fellowship Nedir?

Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları, Türkiye’nin en büyük yayımcı meslek birliği olan Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği tarafından 2016 yılında Türk yayımcıları ile dünya yayımcıları arasında karşılıklı iş birliğinin artırılması ve İstanbul’un bir telif marketi hâline getirilmesi hedeflenerek başlatılan kapsamlı bir organizasyondur.

İlki Şubat 2016’da gerçekleştirilen programın ikincisi Mart 2017’de düzenlendi. 2018’de düzenlenen üçüncü program T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Basım Yayın Birliği ortak organizasyonuyla yayıncıları buluşturdu.

5.İstanbul Fellowship Başvuruları Ne Zaman?

Fellowship İstanbul için başvurular 1 Ağustos 2019’da başladı. Başvuruların son tarihi ise 31 Ekim. Başvuruların değerlendirilmesi Kasım 2019’da son bulacak ve programa katılacaklar Aralık 2019’da ilan edilecek.

Fellowship’e Nasıl Başvuru Yapılabilir?

https://www.fellowship.istanbul/ adresindeki başvuru formu doldurularak Fellowship’e katılım sağlanabilir. Başvuru formu doldurulurken katılımcı adaylarının dikkatli olması gerekiyor. Başvuru formu onaylandıktan sonra değişiklik yapılabilmesi için Fellowship ile iletişime geçilmesi gerekmekte.

Fellowship’e Kimler Katılabilir?

Fellowship’e yayıncılık sektöründe faaliyet gösteren genel müdürler, editörler, genel koordinatörler, telif hakları sorumluları, yayınevi kurucuları vb. katılım gösterebilir.

Program Ne Zaman Gerçekleşecek?

Katılımcıların ilan edilmesinden sonra 5. İstanbul Fellowship 3-5 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezindeki programa 70’ten fazla ülkeden 200’den fazla katılımcı iştirak edecek.

 

 

Bir yorum bırakın