Benzin ve Motorine İndirim Geliyor

0

Milyonlarca araç sahibi vatandaşın yüzü benzin ve motorine indirim yapılacağı haberinin ardından az da olsa güldü. Detaylar haberimizin devamında.

Art arda gelen zamlar vatandaşın cebini yakmaya devam ederken, vatandaşa benzin ve motorinden müjdeli haber geldi. Sektör temsilcilerinden yapılan açıklama sonrasında benzinde 28 kuruş indirime gidileceği belirtildi.

Uluslararası piyasalarda Brent Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş ile benzin ve motorin fiyatlarının ton bazında düşmesi sebebiyle benzin ve motorinin pompa fiyatında indirime gidilecek. Sektör temsilcileri tarafından yapılan açıklamada benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 28 kuruş indirim yapılacak. Cuma veya Cumartesi gününden geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatının da 15 ila 20 kuruş arasında düşmesi bekleniyor.

Üç Büyükşehirde Muhtemel Benzin ve Motorin Fiyatları

Benzinde yapılacak 28 kuruşluk indirim sonrasında İstanbul’da benzinin litresi 6,98 TL’den 6,70 TL’ye, Ankara’da 7,06 TL’den 6.78 TL’ye, düşecek olup, bu fiyat İzmir’de 7,05 TL’den 6,77 TL’ye düşecek.

Hafta sonu motorine yapılması muhtemel 15 ila 20 kuruşluk indirimin gerçekleşmesi durumunda İstanbul’da motorinin litre fiyatı ortalama 6,40 TL’den 6,20 TL’ye, Ankara ve İzmir’de ise motorinin litre fiyatı 6,46 TL’den 6.26 TL’ye düşecek.

 

 

Resim andreas160578 tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın