Emeklilerin Bayram İkramiyeleri Ödeniyor

0

Emeklilerin Beklediği Haber Geldi: Bayram İkramiyeleri Bugünden İtibaren Hesaplara Aktarılıyor!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram telaşı da artıyor. Bayram sevinciyle birlikte 7,5 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisinin dört gözle beklediği ikramiye günü de geldi çattı.

Bu yılın ikinci bayram ikramiyesi hesaplara yatmaya başladı.

Yılın ikinci bayram ikramiyelerini ilk alanlar SSK emeklileri olacak. SSK’den emekli, yetim, dul aylığı alanlar bayram ikramiyelerine bugün (8 Ağustos) kavuşacak.

Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri ise ikramiyelerini Cuma günü (9 Ağustos) alacak.

Bayram ikramiyesi alacaklarla ilgili olarak bilinenler şu şekilde:

  • İkramiye tutarı dosya başına 1000 lira. Başvuru şartı olmaksızın ikramiyeler banka hesabına yatırılacak.
  • Birden fazla dosyadan gelir ve/veya aylık alan emekli ve hak sahiplerine en fazla ödemeye imkân veren dosya üzerinden ödeme yapılacak.
  • Vefat eden sigortalılardan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerinin ikramiyesi, hak sahiplerinin hisseleri oranında ödenecek.
  • Kurumdan emekli, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödenecek. Ayrıca kurumdan aylık alan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, korucular, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören siviller ile bu kişilerin hak sahiplerine verilecek.
  • Sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara, gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında ikramiye ödenecek.

 

Bir yorum bırakın