Tarım Bakanı’ndan Memur Adaylarını İlgilendiren Personel Alımı Açıklaması

0

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, NTV’de katılmış olduğu özel bir programda atama bekleyen binlerce adayı çok yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar haberimizin devamında.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli son günlerde adayların gündemden düşürmediği Orman Genel Müdürlüğü tarafından alınacak 5 bin personel alımı ve Bakanlık bünyesine yapılması muhtemel personel alımları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli yapmış olduğu açıklamasında Personel Genel Müdürlüğü’nün personel alımı hususunda çalışmalar yaptığını ifade ederken, kısıtlı bir alım yapılmasının planlandığını, adayların binlerce alım yapılacağı beklentisinde olmamaları gerektiğinin altını çizdi.

Bakan Pakdemirli ayrıca, önümüzdeki aylarda konuyla ilgili olarak gerekli açıklamaların yapılacağını belirtti.

Bekir Pakdemirli’nin Açıklamalarından Satırbaşları

Bakan Pakdemirli personel alımı hakkında yapmış olduğu açıklamada “Kendini devlet memuriyetine adamış arkadaşları hepsini istihdam edelim ama bütçe imkânlarına bakmak lazım. Ben hayatım boyunca devletten maaş almamış bir adamım. Devleti de sadece tek bir istihdam kapısı olarak görmemek lazım. 4 ilde 100 bin hibe veriyoruz gençlere. Müteşebbise de ihtiyacımız var. Türkiye’yi kalkındıracak olanlar müteşebbisler. Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından 5 bin tane personel alımını kurumlarımız onayladı, imza çıkar çıkmaz alımını başlayacağız. Şu anda ihtiyaç planlamasında önemli derecede gıda, ziraat, veteriner, su ürünlerinde önemli bir ihtiyaç çıkmadı, çıktıkça gerekli açıklama yaparız” ifadelerine yer verdi.

 

Bir yorum bırakın