20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Sonuçları Belli Oldu

0

Öğretmen olmak isteyen binlerce adayın merakla beklediği atama tercih sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Atanan öğretmenler görevlerine ne zaman başlayacak, atanan öğretmenlerden istenecek belgeler neler? Tüm bu soruların cevabı haberimizin devamında.

60 bin öğretmen adayının 30 Temmuz 5 Ağustos tarihleri arasında yapmış olduğu ve büyük bir heyecanla açıklanmasını beklediği sözleşmeli öğretmen atama tercih sonuçları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sayfasının erişime açılmasıyla adaylar sonuçlarını öğrenmeye başladı.

Yapılan Tercihler Sonrasında Atanan Öğretmenlerden İstenen Belgeler

-Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

-Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),

-Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

-Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.

-Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

Atanan Öğretmenler Ne Zaman İş Başı Yapacak

Yapılan tercihler sonrası atanmaya hak kazanan sözleşmeli öğretmenler 2 Eylül Pazartesi günü iş başı yapacak. Sözleşmeli öğretmenlerin atamasında kalkınmada öncelikli illere ağırlık verilirken, kalkınmada öncelikli illere atanan sözleşmeli öğretmenlerin aynı eğitim kurumunda dört yıl sözleşmeli olarak çalıştıktan sonra iki yıl boyunca kadrolu görev yapması gerekiyor.

 

Bir yorum bırakın