Bakanlık Önünde İş Bırakma Eylemi

0

Son günlerin en çok tartışılan konularının başında gelen ve hükümet ile memur sendikaları arasında yapılan görüşmelerde uzlaşmamaya varılamaması sonrasında Memur – Sen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde boş cüzdan eylemi gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta hükümet tarafından memurlar için 2020 yılı için yüzde 3,5+3 ve 2021 yılı için yüzde 3+2,5 oranında zam teklif edilmiş ancak, bu oranlar Memur- Sen tarafından kabul edilmemişti. Bu hafta başında hükümet tarafından yeni bir teklif yapılmış ve bu teklif doğrultusunda memurlara 2020 yılı için 4+4 ve 2021 yılı için 3+3 zam önerilmişti. Hükümet tarafından yapılan bu iki teklife de olumsuz cevap veren ve masadan kalkan Memur – Sen hükümetten yeni bir teklif beklediğini belirterek bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde boş cüzdan eyleminde bulundu.

Memur – Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Açıklamaları

“Bugün geldiğimiz noktada ne yazık ki; Kamu İşveren Heyeti ne müzakerelerin sürmesini sağlayacak tavrı ne de müzakere edilebilecek türden bir zam oranını ortaya koyamamıştır. Israrla müzakere diyoruz. Bu ülkenin yeterince sorunu var. Biz yeni bir sorun eklenmesin diyoruz. Eğer siz de müzakere istiyorsanız gelin süreyi uzatın bizleri sahaya çağırmayın. Ben de yetki diyorsanız gelin bu sorunu çözelim. Biz bu ülkeyi çok seviyoruz, biz bu ülkeye borçluyuz ama kamu işvereninden de alacaklıyız. Emeğimizin hakkını istiyoruz. Ülkemizin çevresinde emperyal planlara sahip katiller, vampirler var. Eğer bu ülkede bir sıkıntı varsa bizim maaşımızdan feragat etmemizle düzelecekse, alın bir maaşımızı düzeliyorsa düzeltelim. Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı olarak ben müzakere için varım, ben masada sorunları çözmek için varım. Sürecin bitmesine 6 saat var gelin çözelim diyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

Bir yorum bırakın