Koronavirüs’ün Yeni Belirtileri Açıklandı

0

COVİD-19 bilinen adıyla korona virüsün en yaygın belirtileri uzmanlar tarafından ateş, yorgunluk, kuru öksürük ve nefes darlığı olarak açıklanmış ancak bu belirtiler olsa bile kesin tanı konması için test yapılmasının gerekli olduğu eklenmişti. Belirtilen bu bulguların dışında yurt dışı basından yer alan haberlere göre nörologlar ve pek çok doktor tarafından COVİD-19 hastalarının ani bir koku ve tat kaybı şikâyetleri olduğu bildirildi.

Fransız dermatologlar – Venereologlar Birliği (SNDV) ise tüm bu şikâyetlere dermatolojik belirtilerinde eklenmesi gerektiğini belirterek bu hastalarda yalancı donma, kurdeşen ve kalıcı kızarıklık gibi deri bulguları, ani ve ağrılı kızarıklarının yanı sıra, ürtiker nedeniyle lezyonlara da rastlandığına vurgu yaptı.

Salgının yayılmasını önlemek için belirtileri taşıyanların en kısa sürede tespit edilmesi gerekli

Fransız Dermatolglar- Venereologlar Birliği (SNDV) bildirilen birçok vakada bu belirtilerin koronavirüs ile ilişkili olabileceğini belirterek. “Potansiyel olarak bulaşıcı bu hastaları mümkün olan en kısa sürede tespit etmek için halkı ve tıp mesleğini uyarıyoruz” dedi. Fransız Doktorlar, bu tür semptomlar yaşamaları durumunda hastalara konsültasyon yapılmasını tavsiye etti.

Bir yorum bırakın