Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan iyi haber geldi

0

Sevindiren haber sağlık bakanından geldi, Türkiye’nin günlerdir beklediği iyi haberi Bakan Koca sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı üniversite rektörleri ile yaptığı telekonferans görüşmeleri ile duyurdu.

Yatan hasta, yoğun bakıma giren hasta ve entübe hastalarda %3-3,5 oranında azalma

Bakan Koca rektörlerle yaptığı görüşme de “koronavirüs hastalarının tedavi tablosunda bugün yeni bir gelişme var. Türkiye ölçeğinde yoğun bakım toplam hasta sayımız ilk kez azaldı. 6 üniversitemizden bilim insanlarımız aynı kanıda: bu izlenen tedaviyle, tedbirlerin sonucudur. Tedbirlerle alacağımız sonuç nettir.” açıklamasında bulundu.

Bakan Koca yaptığı görüşmede yatan hasta, yoğun bakıma giren hasta ve entübe hastalarda %3-3,5 oranında azalma görüyoruz ve bu son derece önemli her gün yatış gün sayısı da düşüyor ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı ikinci paylaşımında ise şunları ifade etti: “81 ilimizin il sağlık müdürleriyle, bakan yardımcılarımız ve genel müdürlerimizin de katıldığı bir telekonferans görüşmesi yaptık. Mevcut ve ortaya çıkabilecek ihtiyaçları ele aldık. Bilim kurulumuzun, üniversite rektörlerimizin tedavideki tecrübe ve tavsiyelerini paylaştık.”

Bir yorum bırakın