Kuzey Kore Lideri İle İlgili En Son Haber

0

Japon gazetesi Shukan Gendai daha önce kalp ameliyatı geçiren Kim Jong-Un, bu ameliyatlar sonucunda ortaya çıkan komplikasyonlar nedeniyle komaya girerek, bilincini kaybettiğini duyurmuştu. New York Post gazetesinde ise resmi olarak henüz doğrulanmamış olan Kim Jong-Un öldüğü ile ilgili haber yayımlanmıştı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ile ilgili dolaşan tüm bu söylentilerin ardından şimdi de kuzey Kore liderine ait özel trenin ülkenin doğusundaki sahil beldesinde olduğu ile ilgili uydu görüntüleri yayınlandı. Trenin sahil beldesinde görülmesi ve Kim Jong-Un sağlığı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen bu görüntüler “Kim ülkenin doğu kıyısında elit bir bölgede bulunuyor” raporlarını destekler bir görüntü veriyor.

ABD basınında daha önce yer alan haberlerde ise, Çin Komünist Partisi Uluslararası İrtibat Dairesinin üst düzey bir yetkilisi liderliğindeki doktor heyetinin Kuzey Kore’ye gittiği duyurulmuştu.

Kim Jong-Un sağlığı ile ilgili ilk haberler, kuzey kore için oldukça önemli olan büyükbabası Kim II Sung’un 15 Nisandaki doğum gününe katılmamasıyla başlamıştı.

Kim Jong-Un 2014 yılında da altı hafta boyunca ortadan kaybolmuş ve bir açıklama yapılmamıştı. Ancak yeniden ortaya çıktıktan sonra Güney Kore gizli servisi ortadan kaybolduğu bu süre boyunca Kim Jong-Un’un  ayak bileğinde ki kistten operasyon geçirdiğini açıklamıştı

 

Bir yorum bırakın