İngiltere Ölen Sağlık Personelin Ailesine 60.000 GBP Ödeyecek

0

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, İngiliz Hükümeti görevi nedeniyle koronavirüsten ölen NHS (Ulusal Sağlık Servisi) ve sosyal bakımda çalışan personelin ailelerine 60.000 GBP ödeyecek

Koronavirüs nedeniyle yaklaşık 21000 kişinin öldüğü İngiltere’de  bugün ise 350 kişi öldü.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock çalışırken koronavirüsten hayatını kaybeden sağlık çalışanları ile sosyal bakım personelinin ailelerine 60.000 sterlin ödeme yapılacağını açıkladı.

Matt Hancock  koronavirüs nedeniyle,  82 NHS (Ulusal Sağlık Servisi)  personeli ile 16 sosyal bakımda çalışan işçinin öldüğünü açıkladı  ancak gerçek rakamın 100’ den fazla olduğu düşünülüyor.

Başka bir yetkilide, “birçok kişi evinde güvenle otururken, sağlık ve sosyal bakımda görevli personel risk altında çalıştı, kayıpların acısını hiçbir şekilde telafi edemeyiz ancak profeyonelce ve özveri ile çalışırken ölen personelin ailelerine mali destek sağlayabiliriz” dedi.

Koronavirüs nedeniyle durdurulan sağlık hizmetleri tekrar başlatılacak,

Sağlık Bakanı Hancock, koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan kanser bakımı, zihinsel sağlık desteği gibi acil olan sağlık hizmetlerinin salı gününden itibaren tekrar başlayacağını duyurdu.

Küçük işletmeler desteklenecek,

Bu öğleden sonra Maliye Bakanı Rishi Sunak ise, hükümetin ekonomiyi ve işçileri koronavirüs nedeniyle oluşan darboğazdan korumak için küçük işletmelerin kullanacağı 50.000 sterline kadar olan kredileri için %100 garanti vereceğini ve 12 ay süresince faizini ödeyeceğini açıkladı.

Bir yorum bırakın