Bu Kez Koronavirüs Dolandırıcıları İş Başında!

0

Her gün yeni bir yöntemle vatandaşları dolandırmaya çalışanlar bu kez de koronavirüs salgınından faydalanmaya çalışıyorlar.

Dolandırıcılar bu kez de koronavirüs bahanesiyle kapınızı çalabilir, Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter’dan yaptığı paylaşımla vatandaşları koronavirüs bahanesiyle dolandırmak isteyen kişiler olduğunu belirterek vatandaşlardan bu konuda dikkatli olmasını istedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada (COVID-19) koronavirüs ile ilgili bilgilendirme yapacaklarını ya da evde coronavirüs taraması yapacağını söyleyen kişilerin eve alınmamasını ayıca bu kişilerin isim ve adres gibi bilgiler istemeleri halinde bu bilgilerin verilmemesi gerektiğini bildirdi.

EGM’nin Twitter’dan paylaştığı uyarı afişlerinde şu ifadeler yer aldı:

Koronavirüsle ilgili bilgilendirme veya evde Koronavirüs taraması yapacağını beyan edenleri evinize almayın, adınızı ve adresinizi vermeyin!

  • Sağlık Bakanlığından aradığını söyleyerek Koronavirüs’ten koruyucu malzeme göndermek, uzaktan eğitimle ilgili bilgilendirme yapmak, evde COVID-19 hastası olup olmadığını tespit etmek üzere bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin.
  • Sağlık Bakanlığı’ndan geldiğini iddia ederek maske, el antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük dağıtımı yapanları, maske, el antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük kullanımını uygulamalı olarak göstermek isteyenleri, Koronavirüs’le ilgili bilgilendirme veya evde Koronavirüs taraması yapacağını beyan edenleri; Koronavirüs’e karşı evi dezenfekte edeceğini söyleyenleri evinize almayın.

 

Bir yorum bırakın