SpaceX’in Roket Denemesi Başarısız Oldu

0

SpaceX tarafından Ay’a göndermek için yapılan Starship isimli roketin prototipi test sırasında patladı

Teksas’tan fırlatılacak olan ve Ay’a insan ve malzeme taşımak için tasarlanan roket ’in prototipi patladı. Yapılan açıklamaya göre ölen ve yaralanan kimse olmadı.

Elon Musk’ın şirketi SpaceX’ tarafından üretilen uzaya malzeme ve insan taşımak için gönderilecek roketin prototipi yer testleri sırasında patladı.

Prototip ile yapılan test sırasında gerçekleşen patlama sırasında herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadı. Space X den meydana gelen kazayla ilgili olarak bir açıklama yapılmadı.

Uçuşu yapacak olan Starship 100 ton malzeme ve insanları Ay ve Mars’a taşıma kapasitesine sahipti. Elon Musk’ın uzay yolculuğunu daha ucuz ve ulaşılabilir fiyatlara getirmek için yeni nesil ve yeniden kullanabilir uzay araçları çalışmaları için Space X adlı şirketi kurmuştu.

Space X malzeme ve insanları aya taşıma projelerinin hayata geçirilmesi için NASA tarafından desteklenen ve yaklaşık 1 milyar dolar ödenen üç şirketten biri.

Space X ‘in çalışmalarını yaptığı yer Güney Teksas’ta yer alıyor. Şirket test çalışmalarını yaptığı çevrede yaşayanlar tarafından arazilerini düşük değerden almaya çalıştıkları için tepki çekmişti.

 

 

 

 

Resim WikiImages tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın