Bürokraside Hareketli Saatler

0

Birçok bürokrat için bu gece oldukça hareketli oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından bürokraside oldukça geniş çaplı bir değişikliğe gidildi.

Resmi Gazete ’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar ile 41 ilde görev yapan Valiler de yer ve görev değişikliğine gidildi. Bazı illerin valileri Mülkiye Başmüfettişi olarak görevlendirilirken, bazı valilerde yer değişikliğine gidildi.

Resmi Gazetede yayımlanan aynı kararda Göç İdaresi Genel Müdürü, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü, Strateji Geliştirme Başkanı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı, İller İdaresi Genel Müdürü gibi görevlerde bulunan birçok bürokratın da yerlerinde değişikliğe gidilerek yeni atamalar yapıldı.

 

Yapılan atamalar la ilgili Resmi Gazete’ de yayımlanan  Cumhurbaşkanlığı kararı  aşağıda verilmiştir.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2020/273

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 nci ve 13 üncü maddeleri gereğince Muğla Valisi Esengül CİVELEK atanmıştır.

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKAN

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2020/274

Ekli listede yer alan kişiler karşılarında belirtilen görevlere 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 6 ncı maddeleri gereğince atanmıştır.

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

Yayımlanan tam liste için linke tıklayın. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20200610-7.pdf

Bir yorum bırakın